Двајца тешко повредени во превртен автомобил – Dnevnik


Датум: 03.06.2013, 10:18 Двајца тешко повредени во превртен автомобил Две лица биле тешко повредени утринава околу 4.30 минути кога патничко моторно возило “алфа ромео” се превртело на регионалниот пат Кавадарци Росоман кај селото Рибарци. – Шоферот на возилото со иницијали Ј.К. 32 годишен беше донесесен во општата болница во Кавадарци со тешка повреда на главата и […]

Датум: 03.06.2013, 10:18

Двајца тешко повредени во превртен автомобил

Две лица биле тешко повредени утринава околу 4.30 минути кога патничко моторно возило “алфа ромео” се превртело на регионалниот пат Кавадарци Росоман кај селото Рибарци.

– Шоферот на возилото со иницијали Ј.К. 32 годишен беше донесесен во општата болница во Кавадарци со тешка повреда на главата и во кома. Ги преземавме неопходните мерки во таква состојба и го препративме на клиниката за неврохирургија во Скопје. Сопственикот М.О. на возраст од 31 година имаше политраума, скршеница на лева потколеница, комплетно изместен десен колк, сомнителни скршеници на граден кош, па затоа исто така го препративме на скопските клиники-кажа доктор Дано Кулев, началник на хируршкото одделение при кавадаречката општа болница.
(С.Д.)

#


автомобил – Google News

Отбелязано с:  

Коментирай